Kung-fu pre deti „TIGER A DRAK“ (pravidelná výučba)

Všeobecný fyzický rozvoj, rôzne techniky kung-fu, formy a hry určené pre deti od 5 do 12 rokov. Samozrejmosťou je posilňovanie morálnych vlastností. Prostredníctvom modernej pedagogiky a tradičnej výučby pozitívne vplývame na vývoj dieťaťa, najmä na vytrvalosť, pozornosť a sebadôveru. Ponúkame pravidelnú výučbu (2 krát týždenne) pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Bojové umenia v Orient akadémii zastrešuje KWOON - vzdelávacie centrum

Tento vek je zásadný pre stabilizáciu a rozvoj osobnosti a samozrejme pre osvojenie si všeobecných pohybových zručností. Deti môžu po absolvovaní týchto kung fu tried nadviazať a pokračovať cvičením pre dospelých. Základom je výučba v duchu 5 zvierat - tiger, žeriav, leopard, had a drak.

Osnova cvičení pre deti napríklad obsahuje: ručné formácie, postoje, kroky, kopy, skákanie, pády, formy, sebaobranu pre mládež, hry pre koordináciu, obratnosť. Ďalej takisto pre rozvoj reflexov, presnosti a pod. . Deti sú vedené k posilňovaniu morálnych vlastností, napr. samostatnosť, odriekanie, rešpekt, poriadok a poctivosť.

 

         Detská skupina „Tiger“

...začína vo veku 6 rokov a ponúka výučbu až do 9. roku života. Dôležitým prvkom tu je vypestovanie návyku k zodpovednosti formou pravidelnej účasti na tréningoch. Cvičenie je založené na rozvoji telesných a motorických schopností detí. Pomocou telesnej prípravy v našej škole a paralelne klasickej formálnej výučby žiak dokáže lepšie koordinovať aspekty telo a myseľ. Okrem klasického bojového programu sa tu bude žiak učiť prvky z oblasti sebaobrany a riešiť zvláštne situácie z detských ihrísk a školských dvorov, nielen technicky ale i psychicky. Zvláštny fitness program a rôzne prvky typických zvieracích štýlov Kung-Fu sú tiež súčasťou tejto skupiny.

Skupinu „Drak“

...môžu navštevovať deti od 10 rokov až po 13. rok života. Obsah a spôsob výučby sú podobné ako pri skupine „Tiger“. Avšak tu sa vyžaduje, aby žiak svoje doterajšie získané schopnosti dokázal ešte viac prehĺbiť a zúročiť. Pracuje sa aj na zvyšovaní sebadôvery medzi spolužiakmi a schopnosti vedieť sa presadiť a pracovať v kolektíve. Pridané sú ďalšie sebaobranné riešenia špecifických situácií, ktoré môžu deti v tomto veku postretnúť. Jedná sa najmä o zneužívanie respektíve šikanovanie spolužiakmi, staršími deťmi alebo dospelými.

 

Kontakt pre nových záujemcov:
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.