Escrima (pravidelná výučba, seminár)

Escrima je filipínsky bojový štýl. Využíva veľmi rýchle a na seba plynule nadväzujúce techniky s chladnými zbraňami aj bez zbrane. Žiak sa zoznamuje s viacerými druhmi zbraní. Môžu sa dokonca využívať predmety dennej potreby, ako sú kľúče od bytu, sveter alebo uterák. Ponúkame výučbu pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Bojové umenia v Orient akadémii zastrešuje KWOON - vzdelávacie centrum

Escrima / Arnis / Kali / Silat

Escrima, Arnis alebo Kali označujú filipínsky bojový štýl, ktorý využíva veľmi rýchle a na seba plynule nadväzujúce bojové techniky ovládania tyčí, nožov, mačiet, mečov a veľkou radou ďalších chladných zbraní, vrátane mnohých techník boja bez zbrane. Slovo Escrima sa používa predovšetkým v južnej časti Filipín, označenie Arnis sa vyskytuje skôr v severnej časti súostrovia a slovo Kali, ktoré je odvodené od slova "Kalis" (čepeľ), je používané na Filipínach celoplošne. S označením Silat (alebo tiež filipínsky Silat) sa môžeme stretnúť predovšetkým v južnej časti filipínskych ostrovov, kde sa vyučuje toto pôvodné bojové umenie, ktoré je historicky previazané s Malajziou.

Escrima / Arnis / Kali / Silat sú veľmi efektívne systémy, ktoré pracujú so spoločnými konceptami boja. V školách KWOON sa zameriavame práve na tieto podstatné bojové princípy a nie len na obrovské množstvo variant techník, ktoré tieto neuveriteľne pestré bojové umenia obsahujú. Rôznych variant techník a cvičebných drilov je totiž toľko, že si ich študent môže len ťažko všetky zapamätať, nie to potom ešte automaticky použiť v sebaobrannej situácii. V našich školách sa zaoberáme plnohodnotným systémom Escrima / Arnis / Kali / Silat, ale sústredíme sa predovšetkým na ich spoločné funkčné koncepty, ktoré sú totožné s európskym pojatím boja s chladnými zbraňami. I keď z pohľadu európskeho šermu hovoríme o nemeckej škole, talianskej škole, španielskej škole alebo francúzskej škole, nájdeme tu vždy rovnaké postupy ako vo filipínskej Escrime / Arnisu / Kali / Silatu.

 

Kontakt pre nových záujemcov:
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.